محل تبلیغات شما

کتاب معروفیه و همه تقریبا می شناسند. چاپی که من دارم حدود 420 صفحه بود اما نکته این بود که کتاب در واقع این قدر حرف برای گفتن نداشت شاید من اگر نویسنده این کتاب بودم در 42 صفحه مطالب رو جمع میکردم. بسیاری از مطالب رو هی تکرار میکرد و بعضا خسته کننده بود اما در کل من چیزهای خوبی ازش یاد گرفتم. نکته جالب این بود که بعضی مواقع احساس میکردم که کتاب مردها را مثل اوسکل های غیر قابل انعطاف نشان میداد که البته در ذهنم که چنین مردهایی رو تصور میکردم خیلی خنده دار بودند. مردهایی که فکر میکنند همه چیز را میدانند و هیچ کس نمی تواند بهشان راهی را نشان دهد اما در عین حال نمی توانند منظور زنشان را در ساده ترین حرف ها بفهمند. :))) و زنی که باید نازشان را بکشد. به هر حال (میتونستم بنویسم علی ای حال اما فارسی را پاس داشتم.)

نکته هایی که یاد گرفتم:

1. مرد را نباید مجبور کنید که رفتارش را تغییر دهد در غیر این صورت موضع میگیرد.

2. زن هنگامی که محبت میبیند احساس ارزشمندی می کند و آرام میگیرد.

3. معیارهای امتیاز دهی مردان و ن متفاوت است. زنها به چیزهای کوچک امتیاز میدهند چیزهایی که برای مرد در مقابل ایثار گری هایش هیچ به نظر میرسد. مثل خریدن یک شاخه گل.

*** 4. زنها برای نشان دادن شدت احساس خود از صفت ها و قید های سلبی استفاده میکنند (مثلا هیچوقت منو بیرون نمی بری. که ممکن است مرد در جواب بگوید چرا پارسال نه پیارسال رفتیم باهم بیرون!) از چشم مرد صفت به معنی واقعی خودش است اما برای زن تنها برای نشان دادن شدت احساس است و معنی لغوی منظور نیست.

مثال: زن: هیکچی به من توجه نمی کنه. جواب مرد: اصلا اینطور نیست بعضی ها بهت توجه میکنند!!!

5. وقتی زنی ناراحت است حرف میزند و حرف و باید با او هم دردی کنی نه اینکه راه نشانش دهی و یا جهت دلداری بگویی که این مساله خیلی مهم نیست بیخیال! در حالی که وقتی مردی ناراحت است سکوت میکند و نباید اصلا دوروبرش سبز شوی و به پروپاش به پیچی یا به حرفش بکشی. اما زنها نباید اصلا تنها رها شوند در این مواقع.

6. زن ها حرف میزنند تا ارتباط برقرار کنند اما مردها حرف میزنند تا مشکلی را رفع کنند یا پیامی را برسانند.

7. وقتی زنی از تو ناراحت است قبول کن که اشتباه کردی (اگر کردی) و ساکت باش تا غر بزند و تخلیه شود و تو فقط گوش کن و همدردی کن. [عجب ]

8. نامه محبت آمیز بنویس اگر مواجه با مشکلی شدی که بیانش سخت است. چه برای خود چه برای دیگری.

در کل مطالعه این کتاب مفید بود اما کتابهای مفید دیگه ای در این زمینه هست مثل ملت عشق و .

مطالعه این کتاب خیلی طول کشید چون بعضی جاهاش واقعا خسته کننده بود.

شروع: 97/12/20

پایان: 98/6/13

مراودات پیل فنا و شاه بقا

شعر عروسی مولانایی

مردان مریخی زنان ونوسی

کتاب ,حرف ,مرد ,زن ,ها ,نشان ,بود اما ,این کتاب ,ناراحت است ,برای نشان ,یاد گرفتم

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هر آنچه از دل بر آید... وبلاگ آموزشی گروه جغرافیاهرمزگان